Thaipusam – styczeń/luty 2022

Jeden z najważniejszych festiwali tamilskich w Malezji, Thaipusam z wielką pompą i pokazem upamiętnia zwycięstwo Lorda Murugi nad złym duchem Soorapadam. Świętowane z zapałem przez 3 dni w słynnej świątyni Batu Caves w dzień pełni księżyca, możesz być świadkiem wielkiej procesji, która rozpoczyna się z Kuala Lumpur. Lord Muruga jest przewożony w srebrnym rydwanie przy dźwiękach pieśni i bębnów, podczas gdy ponad milion wielbicieli gromadzi się w świątyni, by prosić o jego błogosławieństwa. Jest to widok, gdy zagorzali wielbiciele niosą jarzmo „kavadi” do ciała przez metalowe kolce.


Chiński Nowy Rok – luty 2022

Najważniejszy chiński festiwal w Malezji to wielkie święto kulturalne, które trwa 15 dni, począwszy od pierwszego dnia chińskiego kalendarza księżycowego, a skończywszy na Festiwalu Latarni. Chiński Nowy Rok obchodzony jest w całym kraju. Uroczystość rozpoczyna się kolacją zjazdową w sylwestra i wizytą w świątyni, aby poprosić Boga Dobrobytu o błogosławieństwo. Obejmuje to również ciekawe tradycje, takie jak rozdawanie dzieciom „ang pow” i rozdawanie mandarynek dla dobrobytu. Pamiętaj, aby ubrać się w czerwień, kolor dobrobytu, gdy wybierasz się na spektakularne pokazy tańca lwów i smoków w ramach Open Houses. Jest kilka majestatycznych miejsc do odwiedzenia w Malezji podczas chińskiego Nowego Roku, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się tym festiwalem, więc koniecznie sprawdź je również. Jest to jeden z nadchodzących festiwali w Malezji, na który nie powinieneś zapominać, jeśli jesteś w pobliżu.


Malezyjski Festiwal Wody – kwiecień 2022

Festiwal Wody w Malezji jest taki sam jak Holi w Indiach, z tą różnicą, że gra się go czystą, bezbarwną wodą i nie używa również suchych kolorów. Jest to jeden z najprzyjemniejszych festiwali kulturalnych w Malezji, obchodzony w roku przerwy, podczas którego ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk gromadzą się, by serdecznie oblewać się nawzajem wodą. Festiwal rozpoczyna się w Kuantan, a kończy w Labuan. Działania obejmują międzynarodowy turniej wędkarski, wyzwanie kajakowe, budowanie zamków z piasku i wiele więcej.


Dożynki Tadau Ka’amatan – 30 i 31 maja 2022

Ten rodzimy festiwal Kadazan-Dusun, największej grupy etnicznej Sabah, jest zasadniczo świętem dziękczynienia świętym duchom za obfite zbiory, dzięki czemu znalazł się na liście słynnych festiwali w Malezji. Rolnicy padi gromadzą się, aby uczcić „Bambaazon”, ducha ryżu padi poprzez tradycyjne rytuały i zwyczaje, po których następują uroczystości. W siedzibie Organizacji Kulturalnej Kadazan Dusun odbywają się pokazy tańca etnicznego, a także pokazy tradycyjnych sportów, takich jak siłowanie się na rękę, strzelanie z dmuchawek itp. Swobodny przepływ Tapai i Lihing, lokalne wina ryżowe, dodają ducha i zapału jednemu z najbardziej ciekawe festiwale kulturalne Malezji.


Dzień Wesaka – maj 2022

Dzień Wesak to popularny festiwal w Malezji. Podobnie jak we wszystkich krajach buddyjskich, obchody święta Wesak w Malezji dają szansę bycia świadkiem tego ważnego wydarzenia, które wyznacza trzy główne kamienie milowe w życiu Budhy – jego narodziny, oświecenie i nirwanę. Buddyści w całym kraju przestrzegają postu, aby się oczyścić, a także spędzają cały dzień na medytacji w świątyniach. Wypuszczają również gołębie i żółwie jako symbol wyzwolenia duszy i odpuszczenia grzechów z poprzedniego życia. To pobożne święto naznaczone jest jałmużną, duchowością i pozytywnością. Promieniujący pozytywnością, jest to najspokojniejszy festiwal spośród wszystkich malezyjskich festiwali.


Hari Raya Aidil Fitri – czerwiec 2022

Jedno z najradośniejszych świąt w Malezji obchodzone przez muzułmanów w całym kraju, Eid oznacza koniec Ramadanu, świętego miesiąca wstrzemięźliwości i postu. Muzułmanie pracujący w większych miastach wracają do domu, aby wziąć udział w uroczystościach i uczestniczyć w specjalnych modlitwach w meczetach. Hari Raya Aidil Fitri jest naznaczona ucztowaniem i wizytami w domu, a także proszeniem o przebaczenie od przyjaciół i członków rodziny. Najwspanialszą częścią jest Open House, w którym Malezyjczycy otwierają swoje drzwi i zalewają gości ciepłą gościnnością, tradycyjnymi przysmakami i deserami.


Sarawak Gawai Festival – 1 czerwca 2022

Świętowany przez rdzenną rasę Dayaków z Swarawak, największego stanu Malezji, ten malezyjski festiwal jest jednym z najważniejszych dożynek w Malezji, który rozpoczyna się 1 czerwca i trwa przez cały miesiąc. Strój Dayaków w tradycyjnym stroju, oddaj się fascynującej ceremonialnej ofierze i z zapałem witaj Nowy Rok. Najlepszym miejscem, aby być świadkiem uroczystości w ich pełnej okazałości, jest długi dom, tradycyjny dom Dayaków, w którym pod jednym dachem mieszka ponad 40 rodzin! Tradycyjne tańce, biesiadowanie i sypki tuak (wino ryżowe) dodają uroczystościom wigoru i uroku. Nic dziwnego, że zajmuje szczególne miejsce na liście festiwali w Malezji.


Rainforest World Music Festival – lipiec 2022

Nic nie jest w stanie pokonać ekscytacji płynącej z wirowania do muzyki tupającej w lasach deszczowych Borneo z tysiącami entuzjastów muzyki z całego świata. Jeden z najbardziej spektakularnych festiwali muzycznych w Malezji i jeden z największych w Azji Południowo-Wschodniej, Rainforest Music Festival to oszałamiająca mieszanka występów na żywo najlepszych międzynarodowych artystów, doświadczeń kulturalnych i warsztatów. Udaj się do Sarawak Cultural Village na niezapomnianą 3-dniową muzyczną ekstrawagancję, jeden z najlepszych festiwali w Malezji 2021.


Święto Narodowe – 31 sierpnia 2022

Świętując niepodległość kraju od brytyjskich rządów w 1957 roku, Hari Merdeka jest jednym z najwspanialszych festiwali w Malezji, którego nie można przegapić, jeśli jesteś w Kuala Lumpur w tym czasie. Spektakularne fajerwerki w przeddzień Święta Niepodległości, rano wielka parada na Placu Merdeka oraz koncerty i występy przez cały dzień wyznaczają ten ważny dzień w życiu Malajów. W całym kraju odbywają się parady, pokazy sceniczne i wystawy, ale zapał w Kuala Lumpur jest nie do pobicia. Jeśli chcesz być świadkiem wielkich uroczystości w Malezji, musisz wziąć udział w tym festiwalu.


Festiwal Mooncake i Festiwal Głodnych Duchów – sierpień-wrzesień 2022

Święto to, zwane również Świętem Latarni lub Świętem Środka Jesieni, jest zgodne ze starożytną tradycją dziękowania bogini księżyca za obfite plony. Święto Latarni to tradycyjny festiwal w Malezji. Podczas uroczystości dominują kolorowe procesje z lampionami i pyszne ciasteczka księżycowe, które oznaczają również jedność w społeczności i rodzinie. Poprzedzający jesienny festiwal to kolejna wyjątkowa uroczystość o nazwie Hungry Ghost Festival, podczas której duchy zmarłych są uspokajane przez ofiary z jedzenia i tradycyjne pokazy lalek itp., Co czyni je jednym z najweselszych świąt w Malezji.


Hari Raya Haji – październik 2022

520 / 5,000

Translation results

star_border

Hari Raya Haji jest jak Eid, ale procedura obchodów tego wydarzenia różni się od innych festiwali i uroczystości w Malezji. Aby upamiętnić słynne islamskie święto Id al-Adha, społeczność muzułmańska w Malezji angażuje się w praktyki religijne, takie jak rzeź ofiarny (korban), modlenie się i pozdrawianie przyjaciół i rodziny w meczetach oraz rozdawanie żywności biednym i potrzebującym . Jest to jeden z tradycyjnych festiwali w Malezji, który charakteryzuje się światłem, muzyką, śmiechem i jedzeniem.


Dipawali – lis 2022

„Festiwal Świateł” obchodzony jest w Malezji z takim samym entuzjazmem i wigorem jak w Indiach. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych festiwali obchodzonych w Malezji. Zobaczysz, jak lokalni Hindusi świętują ten festiwal, używając kolorowej kredy do tworzenia różnych wzorów i obrazów na ziemi, na których następnie rozrzucają kolorowy ryż, aby uczynić to, co w Indiach nazywamy „rangoli”. Wszystkie różne rasy i religie w Malezji gromadzą się w miejscach publicznych lub centrach handlowych, aby wspólnie świętować jedno z najważniejszych świąt hinduskich w Malezji z pozdrowieniami i słodyczami.


Festiwal Smoczych Łodzi – grudzień 2022

Jeden z najciekawszych festiwali w Malezji, Penang International Dragon Boat Festival to coroczna impreza odbywająca się na zaporze Teluk Bahang w pobliżu Georgetown. To ekscytujące obserwować, jak ponad 40 zawodników z Malezji i całego świata uczestniczy w wyścigu na ich kolorowych, tradycyjnych łodziach w rytm bębnów. Możesz klikać urzekające zdjęcia, skosztować lokalnych przysmaków i cieszyć się występami, aby zabawić tłumy na stronie. Festiwal Smoczych Łodzi jest jednym z najbardziej znanych festiwali w Malezji i jest ogromnym hitem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.


Boże Narodzenie – grudzień 2022

Święta Bożego Narodzenia są popularne na całym świecie i nie ma mowy, aby Malezja pozostała w tyle w obchodzeniu tak ważnego święta. Malezja może mieć własne sposoby upamiętniania narodzin Jezusa Chrystusa, ale nadal jest to jeden z najradośniejszych festiwali w Malezji 2021, jak wszędzie na świecie. Chociaż nie znajdziesz tutaj tradycyjnych „białych świąt”, obchody tutaj obejmują wszystko, od świateł, pokazów bożonarodzeniowych i billboardów, kolęd, jedzenia, ciast śliwkowych, dekoracji i szalonych okazji zakupowych dla mieszkańców i turystów!