inhaled steroids jake paul steroids side effects of steroids injection before and after steroids barry bonds before and after steroids arnold schwarzenegger steroids best steroids for cutting how long is immune system compromised after steroids gear steroids how to get steroids do steroids make you tired

Thaipusam – styczeń/luty 2022

Jeden z najważniejszych festiwali tamilskich w Malezji, Thaipusam z wielką pompą i pokazem upamiętnia zwycięstwo Lorda Murugi nad złym duchem Soorapadam. Świętowane z zapałem przez 3 dni w słynnej świątyni Batu Caves w dzień pełni księżyca, możesz być świadkiem wielkiej procesji, która rozpoczyna się z Kuala Lumpur. Lord Muruga jest przewożony w srebrnym rydwanie przy dźwiękach pieśni i bębnów, podczas gdy ponad milion wielbicieli gromadzi się w świątyni, by prosić o jego błogosławieństwa. Jest to widok, gdy zagorzali wielbiciele niosą jarzmo „kavadi” do ciała przez metalowe kolce.


Chiński Nowy Rok – luty 2022

Najważniejszy chiński festiwal w Malezji to wielkie święto kulturalne, które trwa 15 dni, począwszy od pierwszego dnia chińskiego kalendarza księżycowego, a skończywszy na Festiwalu Latarni. Chiński Nowy Rok obchodzony jest w całym kraju. Uroczystość rozpoczyna się kolacją zjazdową w sylwestra i wizytą w świątyni, aby poprosić Boga Dobrobytu o błogosławieństwo. Obejmuje to również ciekawe tradycje, takie jak rozdawanie dzieciom „ang pow” i rozdawanie mandarynek dla dobrobytu. Pamiętaj, aby ubrać się w czerwień, kolor dobrobytu, gdy wybierasz się na spektakularne pokazy tańca lwów i smoków w ramach Open Houses. Jest kilka majestatycznych miejsc do odwiedzenia w Malezji podczas chińskiego Nowego Roku, które pozwolą Ci w pełni cieszyć się tym festiwalem, więc koniecznie sprawdź je również. Jest to jeden z nadchodzących festiwali w Malezji, na który nie powinieneś zapominać, jeśli jesteś w pobliżu.


Malezyjski Festiwal Wody – kwiecień 2022

Festiwal Wody w Malezji jest taki sam jak Holi w Indiach, z tą różnicą, że gra się go czystą, bezbarwną wodą i nie używa również suchych kolorów. Jest to jeden z najprzyjemniejszych festiwali kulturalnych w Malezji, obchodzony w roku przerwy, podczas którego ludzie w różnym wieku i z różnych środowisk gromadzą się, by serdecznie oblewać się nawzajem wodą. Festiwal rozpoczyna się w Kuantan, a kończy w Labuan. Działania obejmują międzynarodowy turniej wędkarski, wyzwanie kajakowe, budowanie zamków z piasku i wiele więcej.


Dożynki Tadau Ka’amatan – 30 i 31 maja 2022

Ten rodzimy festiwal Kadazan-Dusun, największej grupy etnicznej Sabah, jest zasadniczo świętem dziękczynienia świętym duchom za obfite zbiory, dzięki czemu znalazł się na liście słynnych festiwali w Malezji. Rolnicy padi gromadzą się, aby uczcić „Bambaazon”, ducha ryżu padi poprzez tradycyjne rytuały i zwyczaje, po których następują uroczystości. W siedzibie Organizacji Kulturalnej Kadazan Dusun odbywają się pokazy tańca etnicznego, a także pokazy tradycyjnych sportów, takich jak siłowanie się na rękę, strzelanie z dmuchawek itp. Swobodny przepływ Tapai i Lihing, lokalne wina ryżowe, dodają ducha i zapału jednemu z najbardziej ciekawe festiwale kulturalne Malezji.


Dzień Wesaka – maj 2022

Dzień Wesak to popularny festiwal w Malezji. Podobnie jak we wszystkich krajach buddyjskich, obchody święta Wesak w Malezji dają szansę bycia świadkiem tego ważnego wydarzenia, które wyznacza trzy główne kamienie milowe w życiu Budhy – jego narodziny, oświecenie i nirwanę. Buddyści w całym kraju przestrzegają postu, aby się oczyścić, a także spędzają cały dzień na medytacji w świątyniach. Wypuszczają również gołębie i żółwie jako symbol wyzwolenia duszy i odpuszczenia grzechów z poprzedniego życia. To pobożne święto naznaczone jest jałmużną, duchowością i pozytywnością. Promieniujący pozytywnością, jest to najspokojniejszy festiwal spośród wszystkich malezyjskich festiwali.


Hari Raya Aidil Fitri – czerwiec 2022

Jedno z najradośniejszych świąt w Malezji obchodzone przez muzułmanów w całym kraju, Eid oznacza koniec Ramadanu, świętego miesiąca wstrzemięźliwości i postu. Muzułmanie pracujący w większych miastach wracają do domu, aby wziąć udział w uroczystościach i uczestniczyć w specjalnych modlitwach w meczetach. Hari Raya Aidil Fitri jest naznaczona ucztowaniem i wizytami w domu, a także proszeniem o przebaczenie od przyjaciół i członków rodziny. Najwspanialszą częścią jest Open House, w którym Malezyjczycy otwierają swoje drzwi i zalewają gości ciepłą gościnnością, tradycyjnymi przysmakami i deserami.


Sarawak Gawai Festival – 1 czerwca 2022

Świętowany przez rdzenną rasę Dayaków z Swarawak, największego stanu Malezji, ten malezyjski festiwal jest jednym z najważniejszych dożynek w Malezji, który rozpoczyna się 1 czerwca i trwa przez cały miesiąc. Strój Dayaków w tradycyjnym stroju, oddaj się fascynującej ceremonialnej ofierze i z zapałem witaj Nowy Rok. Najlepszym miejscem, aby być świadkiem uroczystości w ich pełnej okazałości, jest długi dom, tradycyjny dom Dayaków, w którym pod jednym dachem mieszka ponad 40 rodzin! Tradycyjne tańce, biesiadowanie i sypki tuak (wino ryżowe) dodają uroczystościom wigoru i uroku. Nic dziwnego, że zajmuje szczególne miejsce na liście festiwali w Malezji.


Rainforest World Music Festival – lipiec 2022

Nic nie jest w stanie pokonać ekscytacji płynącej z wirowania do muzyki tupającej w lasach deszczowych Borneo z tysiącami entuzjastów muzyki z całego świata. Jeden z najbardziej spektakularnych festiwali muzycznych w Malezji i jeden z największych w Azji Południowo-Wschodniej, Rainforest Music Festival to oszałamiająca mieszanka występów na żywo najlepszych międzynarodowych artystów, doświadczeń kulturalnych i warsztatów. Udaj się do Sarawak Cultural Village na niezapomnianą 3-dniową muzyczną ekstrawagancję, jeden z najlepszych festiwali w Malezji 2021.


Święto Narodowe – 31 sierpnia 2022

Świętując niepodległość kraju od brytyjskich rządów w 1957 roku, Hari Merdeka jest jednym z najwspanialszych festiwali w Malezji, którego nie można przegapić, jeśli jesteś w Kuala Lumpur w tym czasie. Spektakularne fajerwerki w przeddzień Święta Niepodległości, rano wielka parada na Placu Merdeka oraz koncerty i występy przez cały dzień wyznaczają ten ważny dzień w życiu Malajów. W całym kraju odbywają się parady, pokazy sceniczne i wystawy, ale zapał w Kuala Lumpur jest nie do pobicia. Jeśli chcesz być świadkiem wielkich uroczystości w Malezji, musisz wziąć udział w tym festiwalu.


Festiwal Mooncake i Festiwal Głodnych Duchów – sierpień-wrzesień 2022

Święto to, zwane również Świętem Latarni lub Świętem Środka Jesieni, jest zgodne ze starożytną tradycją dziękowania bogini księżyca za obfite plony. Święto Latarni to tradycyjny festiwal w Malezji. Podczas uroczystości dominują kolorowe procesje z lampionami i pyszne ciasteczka księżycowe, które oznaczają również jedność w społeczności i rodzinie. Poprzedzający jesienny festiwal to kolejna wyjątkowa uroczystość o nazwie Hungry Ghost Festival, podczas której duchy zmarłych są uspokajane przez ofiary z jedzenia i tradycyjne pokazy lalek itp., Co czyni je jednym z najweselszych świąt w Malezji.


Hari Raya Haji – październik 2022

520 / 5,000

Translation results

star_border

Hari Raya Haji jest jak Eid, ale procedura obchodów tego wydarzenia różni się od innych festiwali i uroczystości w Malezji. Aby upamiętnić słynne islamskie święto Id al-Adha, społeczność muzułmańska w Malezji angażuje się w praktyki religijne, takie jak rzeź ofiarny (korban), modlenie się i pozdrawianie przyjaciół i rodziny w meczetach oraz rozdawanie żywności biednym i potrzebującym . Jest to jeden z tradycyjnych festiwali w Malezji, który charakteryzuje się światłem, muzyką, śmiechem i jedzeniem.


Dipawali – lis 2022

„Festiwal Świateł” obchodzony jest w Malezji z takim samym entuzjazmem i wigorem jak w Indiach. W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych festiwali obchodzonych w Malezji. Zobaczysz, jak lokalni Hindusi świętują ten festiwal, używając kolorowej kredy do tworzenia różnych wzorów i obrazów na ziemi, na których następnie rozrzucają kolorowy ryż, aby uczynić to, co w Indiach nazywamy „rangoli”. Wszystkie różne rasy i religie w Malezji gromadzą się w miejscach publicznych lub centrach handlowych, aby wspólnie świętować jedno z najważniejszych świąt hinduskich w Malezji z pozdrowieniami i słodyczami.


Festiwal Smoczych Łodzi – grudzień 2022

Jeden z najciekawszych festiwali w Malezji, Penang International Dragon Boat Festival to coroczna impreza odbywająca się na zaporze Teluk Bahang w pobliżu Georgetown. To ekscytujące obserwować, jak ponad 40 zawodników z Malezji i całego świata uczestniczy w wyścigu na ich kolorowych, tradycyjnych łodziach w rytm bębnów. Możesz klikać urzekające zdjęcia, skosztować lokalnych przysmaków i cieszyć się występami, aby zabawić tłumy na stronie. Festiwal Smoczych Łodzi jest jednym z najbardziej znanych festiwali w Malezji i jest ogromnym hitem zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.


Boże Narodzenie – grudzień 2022

Święta Bożego Narodzenia są popularne na całym świecie i nie ma mowy, aby Malezja pozostała w tyle w obchodzeniu tak ważnego święta. Malezja może mieć własne sposoby upamiętniania narodzin Jezusa Chrystusa, ale nadal jest to jeden z najradośniejszych festiwali w Malezji 2021, jak wszędzie na świecie. Chociaż nie znajdziesz tutaj tradycyjnych „białych świąt”, obchody tutaj obejmują wszystko, od świateł, pokazów bożonarodzeniowych i billboardów, kolęd, jedzenia, ciast śliwkowych, dekoracji i szalonych okazji zakupowych dla mieszkańców i turystów!