inhaled steroids jake paul steroids side effects of steroids injection before and after steroids barry bonds before and after steroids arnold schwarzenegger steroids best steroids for cutting how long is immune system compromised after steroids gear steroids how to get steroids do steroids make you tired

Transport publiczny to podstawowa potrzeba, o której należy wiedzieć, jeśli chcemy odwiedzić miasto poza miastem, a nawet za granicą. Kiedy chcę odwiedzić Malezję, oczywiście dowiaduję się, jaki jest transport w Malezji. Oprócz poznania typu, dowiaduję się również o trasie. Ogólnie rzecz biorąc, transport w Malezji dzieli się na 2, a mianowicie systemy transportu oparte na kolei i autobusach. Oto niektóre z dostępnych środków transportu w Malezji:

Transport kolejowy w Malezji:

KL Monorail
KL Monorail to środek transportu, który łączy KL Sentral z Titiwangsa. KL Monorail obsługuje 11 stacji o długości 8,6 km z dwoma równoległymi mostami kolejowymi.

LRT (lekki szybki tranzyt)
LRT to usługa publicznego transportu kolejowego, która obsługuje dwie główne trasy, linię Kelana Jaya LRT i linię Ampang LRT. Linia Kelana Jaya LRT obsługuje trasy około 27 km z północy na południe, między Kelana Jaya (w dolinie Klang, 17 km od centrum KL) a Gombak (16 km od centrum miasta). W międzyczasie linia Ampang jest podzielona na dwa miejsca docelowe – o długości odpowiednio 20 km i 11 km: obie trasy rozpoczynają się na stacji Sentul Timur LRT na północ od Kuala Lumpur, przy czym pierwsza trasa kończy się na Sri Petaling na południu, a druga linia kończy się w Ampang na przedmieściach na wschód od miasta.

KTM Komuter
Bilety KTM Commuter kupimy w kasie biletowej lub w automatach przy wejściu na stację. Potencjalni pasażerowie mogą również kupić kartę, którą można przeciągnąć przy bramce biletowej przed wejściem do pociągu. Możemy uzupełnić saldo karty i wykorzystać je w przyszłości. Kierunek, do którego zmierza pociąg, jest również wyraźnie widoczny zarówno w wagonie, jak i na stacji, a także łatwy do odczytania, ponieważ używa dwujęzycznego (angielskiego i malezyjskiego), więc nie musisz się bać, nawet jeśli podróżujesz sam.

KLIA Ekspres / KLIA Transit
KLIA Express / KLIA Transit służy jako transport do iz lotniska. Jest to jeden z transportu z lotniska Kuala Lumpur do centrum miasta Kuala Lumpur. Używany pociąg jest bardzo wygodny i wyposażony w klimatyzację i WiFi.

MRT (masowy szybki tranzyt)
MRT jest obsługiwany w Malezji od grudnia 2016, MRT staje się drogą lądową, która jest większa niż LRT. Bilety MRT można kupić w automacie dostępnym na terenie dworca. Ponadto sympatyczni funkcjonariusze pomogą potencjalnym pasażerom w zdobyciu pożądanych biletów. Nieco różni się od biletów na KL Monorail i LRT, automat biletowy na MRT wyda token przy wejściu do bramki wjazdowej i należy go wjechać do bramki wyjściowej po przybyciu na stację docelową.

Transport autobusowy w Malezji:

Szybki-KL
Rapid-KL to biało-niebieski autobus. Płatności za autobus Rapid-KL dokonuje się w autobusie, wrzucając pieniądze do małego pudełka obok paczki kierowcy. Możesz również zbliżyć kartę, jeśli masz, ponieważ nie ma reszty na gotówkę. W RapidKL możemy również kupić lokalne bilety całodzienne, które zabiorą nas do atrakcji turystycznych w Malezji. Oferowane ceny biletów wahają się od 1 RM za całodzienny lokalny bilet autobusowy, 2 RM za całodniowy bilet na autobus miejski i 5 RM za całodzienny bilet na autobus ekspresowy. Bilet CAŁODNIOWY zapewnia nieograniczone przejazdy tą samą usługą (lokalną, miejską lub ekspresową) przez cały dzień.

Go-KL
Go-KL to bezpłatny autobus dostarczany przez rząd Malezji. Ten autobus Go-KL jest dedykowany podróżnym. Do zaplanowanego przyjazdu około 5 minut na przystanek autobusowy.

Autobus KL Hop-On Hop-Off
Korzystanie z autobusu Hop On Hop Off to najodpowiedniejszy sposób na uzyskanie ogólnego obrazu Kuala Lumpur.