Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne na wschodnie wybrzeże stanu Sabah (Borneo), w tym na leżące tam wysepki. Na wodach terytorialnych i na wysepkach graniczących z filipińskim Archipelagiem Sulu mogą operować islamistyczne ugrupowania terrorystyczne. Niebezpiecznie może być również w okolicach miast Sandakan, Lahad Datu, Semporna i Tawau.
Na pozostałym terytorium Malezji, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności.
Malezja jest państwem zagrożonym terroryzmem. Ataków nie można wykluczyć nawet w stolicy, Kuala Lumpur. Ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celami ataków (atrakcje turystyczne, bazary, centra handlowe i hotele).
W okresie od października do marca w Malezji występuje pora monsunowa, która w wielu przypadkach charakteryzuje się nagłymi i obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Mogą występować lokalne podtopienia i osuwiska ziemi. Z uwagi na występujący w tym okresie silny wiatr, większość baz turystycznych na wschodnim wybrzeżu południowej części półwyspu malajskiego (hotele, motele, hostele) jest zamykana. Wstrzymane są wszelkie połączenia morskie (promy, łodzie silnikowe) z większością wysp.
Malezja leży w sąsiedztwie stref aktywnych sejsmicznie, znajdujących się w Indonezji i na Filipinach. Od października do lutego występuje zagrożenie cyklonami tropikalnymi. Informacje i porady jak zachować się w razie trzęsienia ziemi, tsunami lub cyklonu są dostępne na poniższej stronie.
Poważnym i stale rosnącym problemem są kradzieże damskich torebek dokonywane przez złodziei na motocyklach. Rabunek dokonywany jest przez co najmniej dwie osoby, aczkolwiek zdarzają się napady grupowe i z użyciem broni palnej lub ostrych narzędzi. Samotne kobiety powinny raczej wystrzegać się plażowania w stanach Kelantan i Terengganu.
MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.
źródło: https://www.gov.pl/web/malezja/idp