inhaled steroids jake paul steroids side effects of steroids injection before and after steroids barry bonds before and after steroids arnold schwarzenegger steroids best steroids for cutting how long is immune system compromised after steroids gear steroids how to get steroids do steroids make you tired

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne na wschodnie wybrzeże stanu Sabah (Borneo), w tym na leżące tam wysepki. Na wodach terytorialnych i na wysepkach graniczących z filipińskim Archipelagiem Sulu mogą operować islamistyczne ugrupowania terrorystyczne. Niebezpiecznie może być również w okolicach miast Sandakan, Lahad Datu, Semporna i Tawau.

Na pozostałym terytorium Malezji, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności.

Malezja jest państwem zagrożonym terroryzmem. Ataków nie można wykluczyć nawet w stolicy, Kuala Lumpur. Ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celami ataków (atrakcje turystyczne, bazary, centra handlowe i hotele).

W okresie od października do marca w Malezji występuje pora monsunowa, która w wielu przypadkach charakteryzuje się nagłymi i obfitymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Mogą występować lokalne podtopienia i osuwiska ziemi. Z uwagi na występujący w tym okresie silny wiatr, większość baz turystycznych na wschodnim wybrzeżu południowej części półwyspu malajskiego (hotele, motele, hostele) jest zamykana. Wstrzymane są wszelkie połączenia morskie (promy, łodzie silnikowe) z większością wysp.

Malezja leży w sąsiedztwie stref aktywnych sejsmicznie, znajdujących się w Indonezji i na Filipinach. Od października do lutego występuje zagrożenie cyklonami tropikalnymi. Informacje i porady jak zachować się w razie trzęsienia ziemi, tsunami lub cyklonu są dostępne na poniższej stronie.

Poważnym i stale rosnącym problemem są kradzieże damskich torebek dokonywane przez złodziei na motocyklach. Rabunek dokonywany jest przez co najmniej dwie osoby, aczkolwiek zdarzają się napady grupowe i z użyciem broni palnej lub ostrych narzędzi. Samotne kobiety powinny raczej wystrzegać się plażowania w stanach Kelantan i Terengganu.

MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.

źródło: https://www.gov.pl/web/malezja/idp