Kto nie lubi świeżej, parującej porcji pao (lub bao), pysznej azjatyckiej bułki z pysznymi słodkimi lub pikantnymi nadzieniami? Idealnie nadaje się jako przekąska lub poczęstunek, a nawet jako główny posiłek!

Cóż, w Kaki Bukit, małym miasteczku w północnym stanie Perlis, znajduje się znany sklep z pao o nazwie Kedai Kopi Khuan Bee. Jest strategicznie położony w niewielkiej odległości od jaskini Kelam, a jeśli wybierasz się do tego miejsca turystycznego – samo w sobie miłego miejsca do odwiedzenia – są szanse, że po drodze przejedziesz przez ten mały sklepik z mamuśkami.

Pszczoła Khua jest bardzo popularna i często szybko się wyprzedaje, zwłaszcza w weekendy. Sklep otwiera się o 11 rano, ale aby mieć pewność zamówienia, zadzwoń wcześniej, aby „zarezerwować” pao. W przeciwnym razie podobno łatwiej jest uzyskać poprawkę w dni powszednie.

Najlepiej sprzedającymi się tutaj pozycjami są duże pao i „lor mai kai”, czyli gotowany na parze kleisty ryż z kurczakiem. Jest też „char siew”, „sang yuk” (pokrojona na parze wieprzowina), warzywko, kaya, czerwona fasola i inne pao do wzięcia.

Duże pao jest nadziewane dużą ilością mięsa, jajkiem na twardo, grzybami i innymi składnikami, dzięki czemu powstaje pyszne nadzienie, które w dobrej proporcji uzupełnia puszystą bułkę. To i char siew pao były pyszne, mimo że pisarz trzymał je na noc w lodówce i podgrzewał w kuchence mikrofalowej.

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w Perlis, ceny są rozsądne poniżej 6 RM za duże pao. Więc śmiało i daj się ponieść!

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *