Rząd poprosił wszystkie władze lokalne (PBT) o zidentyfikowanie obszarów mieszkalnych z zatkanymi drenami, które spowodowały powodzie w kilku miejscach w stanie, aby problem mógł zostać rozwiązany.

Selangor Mentri Besar Datuk Seri Amirudin Shari powiedział, że otrzymał raport od dyrektora Państwowej Straży Pożarnej i Ratownictwa Norazama Khamisa, że ​​zatkane odpływy były jedną z przyczyn powodzi w tym tygodniu.

„Więc poprosimy każdego PBT o natychmiastowe oczyszczenie kanalizacji, aby uniknąć cofania się wody, szczególnie w obszarach mieszkalnych i gorących punktach powodziowych” – powiedział dziennikarzom po wizycie u ofiar powodzi w tymczasowym centrum ewakuacyjnym (PPS) w Sekolah Kebangsaan (SK) Kampung Johan Setia dzisiaj.

Amirudin powiedział, że są teraz lepiej przygotowani do walki z powodziami, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie, ponieważ poczynili wczesne przygotowania do służby zdrowia i pomocy w nagłych wypadkach.

„Działania poszukiwawczo-ratownicze tym razem są również szybsze, chociaż są tacy (ofiary powodzi), które nie chcą się ruszać. Jednak Departament Pożarnictwa i Ratownictwa będzie monitorował te obszary” – powiedział.

Amirudin powiedział, że do godziny 22.00 w trzech PPS w Sekolah Kebangsaan (SK) Kampung Johan Setia, SK Binjai, Meru w Kapar w dystrykcie Klang oraz w meczecie Al Falah Kampung Budiman w dystrykcie Petaling umieszczono łącznie 211 ofiar. .

Powiedział również, że trzy ofiary powodzi umieszczone w meczecie Al Falah uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19 i zostały przeniesione do świetlicy Kampung Budiman.

Powiedział, że nie otrzymali jeszcze żadnego raportu na temat incydentów powodziowych gdzie indziej, dodając, że sytuacja powodziowa w Selangorze jest nadal pod kontrolą.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *