Zgłoszono, że liczba ofiar powodzi w Johor, Selangor, Kelantan, Sarawak i Perak spadła, podczas gdy sytuacja powodziowa w Pahang poprawiła się od godziny 21:00.

W Johor liczba ofiar gwałtownej powodzi spadła do 283 osób o godzinie 20:00 w porównaniu z 289 osobami dziś rano, po zamknięciu tymczasowego centrum pomocy (PPS) w Dewan Utama Kampung Ithnin Maarof, Kluang.

Okręgowy Komitet Zarządzania Katastrofami w oświadczeniu powiedział, że wszystkie ofiary z 71 rodzin przebywają obecnie w czterech PPS, a mianowicie Balai Raya Kampung Batu Badak (39 osób) i Dewan Komuniti Tasek, Segamat (14), Sekolah Kebangsaan (SK) Simpang 5 Darat (122) i Sekolah Agama Simpang 5 Darat, Tangkak (108).

„Wszystkim ofiarom nie pozwolono jeszcze wrócić do domu z powodu stojącej wody powodziowej” – napisano.

W dystryktach Batu Pahat, Segamat i Tangkak padał deszcz, podczas gdy w siedmiu innych dystryktach pogoda była słoneczna.

Sekretariat Komitetu Zarządzania Katastrofami Sił Obrony Cywilnej w Selangor poinformował, że liczba ofiar powodzi spadła do 1153 osób z 298 rodzin na godzinę 19:40, w porównaniu do 1625 osób z 401 rodzin dziś rano.

Około 16 PPS było nadal otwartych, a mianowicie sześć w Sepang, cztery w Kuala Selangor, trzy w Klang, dwa w Sabak Bernam i jeden w Kuala Langat.

W Kelantan liczba ewakuowanych po powodzi w Rantau Panjang, Pasir Mas spadła do 667 osób z 234 rodzin na godzinę 20:00, w porównaniu do 1053 osób z 364 rodzin rano.

Według portalu Info Bencana Departamentu Opieki Społecznej wszystkie ofiary przebywały obecnie w czterech PPS, a mianowicie SK Tok Deh, SK Kubang Kual, PPS Putat Tujoh i SK Gual Periok.

W Sarawak stanowy Komitet Zarządzania Katastrofami (SDMC) powiedział, że trzy ofiary z jednej rodziny schroniły się obecnie w PPS w Dewan Kompleks ICQS Tedungan w Limbang o godzinie 19:00.

W Peraku liczba ewakuowanych z powodu powodzi spadła do 844 osób z 239 rodzin na godzinę 20:00 w porównaniu do 856 osób z 235 rodzin dzisiejszego ranka.

Trzy PPS zostały zamknięte, mianowicie Dewan Orang Ramai Kampung Sungai Baru Trong, Larut Matang dan Selama; Dewan Orang Ramai Kuak Luar, Hulu Perak i Dewan Orang Ramai Kampung Piandang, Kinta, zwiększając liczbę obecnie działających PPS do 10.

Kilka okręgów nadal odnotowuje wzrost liczby ofiar powodzi, zwłaszcza w PPS w Dewan Sekolah Menengah Kebangsaan Abd Rahman Talib (SMART) Batu 4 i Dewan Serbaguna Kampung Padang Tembak w Hilir Perak i SMK Layang-Layang Kiri, SK Layang- Layang Kiri i SK Titi Gantong w dzielnicy Perak Tengah.

W Melace liczba ofiar powodzi utrzymywała się na poziomie 44 osób z 10 rodzin na godzinę 20:00, według sekretariatu SDMC.

W oświadczeniu stwierdzono, że wszystkie ofiary z dystryktu Alor Gajah zostały umieszczone w PPS w biurze Durian Tunggal State Constituency Development and Coordination Committee (Japerun).

W Pahang wszystkie 10 PPS zostało zamkniętych etapami między 14:30 a 16:00, a wszystkim 347 ofiarom powodzi pozwolono wrócić do swoich domów.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *