Premier Datuk Seri Anwar Ibrahim na swojej pierwszej konferencji prasowej ogłosił, że następny poniedziałek będzie świętem państwowym.

Anwar, który dziś wieczorem został zaprzysiężony jako 10. premier kraju, powiedział, że jest to obietnica złożona Malezyjczykom, której chce dotrzymać.

„Ringgit został wzmocniony, podobnie jak Bursa (Malezja), więc w ten sposób chcę ogłosić, że jutro nie będzie świętem państwowym, ale święto państwowe zostanie zastąpione w następny poniedziałek.

„Powiedziałem głównemu sekretarzowi rządu i Yang di-Pertuan Agong, że złożyłem tę obietnicę na poniedziałek, ale sprawy nie zostały rozstrzygnięte, więc teraz jest to rozstrzygnięte” – powiedział Anwar.

Ubiegając się o miejsce w parlamencie Tambun podczas wyborów powszechnych, podobno powiedział, że to on ogłosi święto państwowe po wyborach, a nie prezydent Bersatu Tan Sri Muhyiddin Yassin.

Podczas postoju kampanii w Tampin wyraził również przekonanie, że poprowadzi Pakatana Harapana (PH) do zwycięstwa i zostanie zaprzysiężony na premiera.

Po wielu dniach oczekiwania Anwar został ostatecznie zaprzysiężony na 10. Malezja.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *