Entuzjaści twierdzą, że wielu osobom wciąż brakuje świadomości, jak należy się przygotować przed wyruszeniem na kemping lub zajęcia na świeżym powietrzu.

Założyciel Urban Preppers Malaysia, Nik Muhammad Hafiz, powiedział, że ludzie często byli zaskoczeni, gdy doszło do katastrofy z powodu postawy „tidak apa” (brakadaisa).

„Nie jesteśmy przygotowani do zarządzania katastrofami, ponieważ nie zwracamy uwagi na nasze otoczenie.

„Zawsze zakładamy, że wszystko będzie dobrze i decydujemy się nie przygotowywać na rzeczy z powodu naszej mentalności. To naraża nas i naszą rodzinę na niebezpieczeństwo” – powiedział wczoraj The Star.

Nik Muhammad, który prowadzi grupę na Facebooku, która pomaga ludziom w przygotowaniach, reagował na tragedię osunięcia się ziemi w Batang Kali.

Powiedział, że zanim wyruszysz gdziekolwiek – czy to na kemping, czy na pieszą wycieczkę – ważne jest, aby zwrócić uwagę na pogodę, przygotować apteczkę i mieć pod ręką zapasy.

Zauważył również, że trwa pora monsunowa i były prognozy pogody dotyczące burz i nieprzerwanego deszczu, które mogą doprowadzić do powodzi i osunięć ziemi.

„To jest coś, na co operator kempingu powinien być wyczulony.

„Jeśli zauważysz, że rzeka jest nagle wypełniona gruzem, a prąd się zmienia, są to oznaki, że coś się dzieje. To czas, aby szybko wydostać się i uciec w bezpieczne miejsce” – dodał.

Camping Malaysia i entuzjasta przyrody Stefen Cheng powiedzieli, że wiele osób nie spakowało się odpowiednio lub nie założyło odpowiedniego sprzętu do zajęć na świeżym powietrzu.

„Stało się to jak styl życia, a ludzie chodzą do tych glampingów (połączenie „czarujących” i „kempingowych”) miejsc, aby aktualizować swoje media społecznościowe.

„Kiedy ludzie proszą mnie, abym pojechał na kemping w porze monsunowej, jest to wielkie nie-nie, ponieważ widziałem, jak wysoko woda może się podnieść w porze deszczowej” – dodał.

Cheng powiedział, że najwyższy czas wprowadzić surowe wytyczne dla takich miejsc, zwłaszcza tych działających w porze deszczowej.

Powołując się na kurorty na wschodnim wybrzeżu, które zdecydowały się zamknąć w porze monsunowej, powiedział, że inni operatorzy powinni byli zrobić to samo.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *