Malezja zaprezentuje się na targach Fitur 2023 jako zrównoważona destynacja, a stan Sabah jako główne centrum ekoturystyki w tym kraju.

Podczas targów Malezja zaprezentuje swoją ofertę turystyki przyrodniczej, zrównoważonej i slow travel dla turystów zainteresowanych odkryciem tego kraju w jak najbardziej autentyczny sposób.

Sabah to jedno z najważniejszych miejsc ekoturystycznych Malezji. Położony na dalekiej północy Borneo, jest jednym z najbardziej dziewiczych regionów tego południowoazjatyckiego kraju, znanym z bujnych lasów tropikalnych, spektakularnych raf koralowych, a także słynnej góry Kinabalu – najwyższego szczytu Malezji o wysokości 4095 metrów.

W tym roku Malezja chce podkreślić swoją naturalną i zrównoważoną stronę. Świadczy o tym uruchomienie Narodowego Planu Ekoturystyki pod hasłem “Turystyka chroni i zachowuje przyrodę, kulturę oraz dziedzictwo”. W ten sposób Malezja dąży do stworzenia synergii między lokalnymi społecznościami, gospodarką i turystyką, aby zachęcić do wspólnych interakcji między mieszkańcami a przyjezdnymi, gdzie odwiedzający mogą odkrywać malezyjską kulturę poprzez miejscową społeczność.

Malezja to kraj pełen atrakcji, gdzie tradycja i natura tworzą niezapomniane połączenie. Wśród nich, które najbardziej przyciągają uwagę podróżników, są bujne tropikalne lasy deszczowe, egzotyczna kultura i wyśmienita kuchnia. Każdy region kraju oferuje inne doświadczenia. Malezja jest jednym z dwunastu najbardziej zróżnicowanych biologicznie krajów na świecie.

Categories: Aktualności

1 Comment

Fitur 2023: Malezja jako jako zrównoważona destynacja - TTG Dziennik Turystyczny · February 1, 2023 at 11:53 am

[…] Czytaj więcej na malaysia.com.pl […]

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *