Królewska Policja Malezji (PDRM) jest zawsze gotowa do rozmieszczenia dodatkowych ludzi, w tym z Bukit Aman, aby poradzić sobie z katastrofą powodziową, zwłaszcza w Johor i Sabah.

Jednak generalny inspektor policji Tan Sri Acryl Sani Abdullah Sani powiedział, że na razie nie ma zapotrzebowania na dodatkową siłę roboczą, ponieważ zdolności funkcjonariuszy w dzielnicach dotkniętych powodzią są nadal wystarczające.

Powiedział też, że jeśli zajdzie taka potrzeba, PDRM w pierwszej kolejności rozmieści personel z Komendy Głównej Kontyngentu Policji, a następnie Bukit Aman.

„Jak dotąd tylko Johor i Sabah są nadal dotknięte powodziami, a liczba ewakuowanych maleje” – powiedział dziennikarzom po dzisiejszym spotkaniu na posterunku policji w Sri Medan.

Acryl Sani powiedział, że PDRM otrzymało kilka nowych łodzi do wykorzystania podczas patroli i pomocy innym agencjom w ewakuacji ofiar.

„Jeśli będzie potrzeba większej liczby łodzi na obszarach dotkniętych powodzią, zwrócimy się do rządu. Jednak aktywa są nadal wystarczające.

„Jak widzimy, sytuacja w kilku miejscach poprawia się i mamy nadzieję, że nie będzie już ciągłych opadów powodujących powodzie” – powiedział.

Rząd Malezji zaleca ostrożność i czujność w stanach dotkniętych powodzią i odradza podróże do dotkniętych obszarów.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *