Malezyjskie Stowarzyszenie Hoteli Budżetowych i Biznesowych (MyBHA) poparło apel ministra turystyki, aby podróżni ze wszystkich krajów łatwiej otrzymywali wizy po przyjeździe.

Prezes stowarzyszenia, Sri Ganesh Michiel, uważa, że ​​gdyby nie „surowa” polityka wizowa Malezji, ten piękny kraj odwiedzałoby więcej europejskich turystów, którzy często podróżują do Tajlandii i mogliby podróżować do sąsiednich krajów, takich jak Malezja, ale polityka wizowa ich ogranicza.

Malezyjskie Stowarzyszenie Biur Podróży (Matta) również poparło ministerstwo turystyki, ostrzegając rząd, że restrykcyjna polityka wizowa oznacza mniejsze możliwości wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy, a gdy globalna gospodarka zmierza w kierunku recesji, rząd musi działać szybko, aby Malezja nie przegrała z sąsiednimi krajami.

Obecnie wiza po przyjeździe jest dostępna dla podróżnych z Chin i Indii, w tym wjeżdżających do Malezji z Singapuru, Indonezji, Tajlandii lub Brunei.

W środę minister turystyki Tiong King Sing powiedział, że Malezja powinna rozważyć wprowadzenie wiz dla podróżnych ze wszystkich krajów, aby zachować konkurencyjność w przemyśle turystycznym.

Tiong powiedział, że bezpieczeństwo nie powinno być wykorzystywane jako pretekst do utrudniania przyjazdów turystów, dodając, że jest przekonany, że władze są w stanie poradzić sobie z falą podróżnych i utrzymać porządek w punktach wjazdowych w całym kraju.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *