Ministerstwo turystyki Malezji zmienia strategię skierowaną dla rynku indyjskiego. Będzie się ona teraz koncentrować na produktach niszowych takich jak zakupy, gra w golfa czy parki rozrywki. Nacisk będzię kładziony również na wschodzące segmenty takie jak organizacja wesel czy turystyka filmowa.

Indie pozostają ważnym rynkiem dla Malezji – stwierdził Khairul Firdaus Akbar Khan, wiceminister turystyki, sztuki i kultury Malezji. W 2019 roku, przed pandemią, do Malezji przybyło 735 309 turystów z Indii z wydatkami turystycznymi w wysokości 3,6 mln MYR.

Malezja niedawno uruchomiła nową usługę wizy wielokrotnego wjazdu eVISA. Obejmuje ona loty i rejsy, śluby, turystykę medyczną i wizyty biznesowe dla indyjskich turystów. Jest ważna od trzech do sześciu miesięcy i można się o nią ubiegać online.

Jeśli chodzi o połączenia lotnicze, to aktualnie za pośrednictwem Malaysia Airlines, Batik Air (wcześniej znanego jako Malindo Air), AirAsia i IndiGo odbywa się 170 lotów tygodniowo, oferujących ponad 29 tys miejsc.

Tourism Malaysia, aby zwiększyć swoją obecność wśród indyjskich turystów, operatorów i kluczowych partnerów wystawiała się na targach SATTE 2023.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *