Aplikacje mobilne EZ-Link i TransitLink Simply Go zostaną wkrótce połączone w jedną platformę w ramach działań mających na celu uproszczenie sprzedaży biletów i usług związanych z kartami w transporcie publicznym.

Chociaż obie aplikacje oferują podobne usługi, niektóre funkcje są dostępne tylko osobno w obu aplikacjach. Na przykład osoby dojeżdżające do pracy mogą doładować swoje karty EZ-Link za pomocą obu aplikacji, ale mogą zablokować zgubioną kartę tylko za pośrednictwem aplikacji EZ-Link. Mogą również używać obu aplikacji do przeglądania historii swoich transakcji podróży. Wnioski o karty ulgowe można składać tylko za pomocą aplikacji TransitLink Simply Go, a nie innej. Ujednolicenie wszystkich usług związanych z biletami tranzytowymi i kartami podróżnymi zapewni punkt kontaktowy obsługi klienta – ogłosił we wtorek (28 marca) Urząd Transportu Lądowego (LTA). Podobnie osoby dojeżdżające do pracy będą mogły uzyskać pomoc we wszystkich sprawach związanych z biletami i kartami za pośrednictwem zintegrowanej obsługi klienta. LTA poinformowała, że integracja tych usług jest na czasie, biorąc pod uwagę, że płatności tranzytowe ewoluowały na przestrzeni dziesięcioleci.

TransitLink został założony w 1987 roku w celu przetwarzania transakcji taryfowych i świadczenia usług, takich jak doładowania. Kiedy Singapur wprowadził płatności zbliżeniowe za przejazdy transportem publicznym, w 2002 roku utworzono EZ-Link, aby nadzorować sprzedaż, dystrybucję i zarządzanie kartami EZ-Link. W 2019 roku zarówno sprzedaż biletów tranzytowych, jak i usługi związane z kartami podróżnymi stały się ściśle związane z uruchomieniem SimplyGo, która umożliwia osobom dojeżdżającym do pracy korzystanie z zbliżeniowych kart bankowych lub portfeli mobilnych do płacenia za transport publiczny. Podczas konsolidacji osoby dojeżdżające do pracy mogą nadal korzystać z usług TransitLink i EZ-Link. Nie zmieni się również sposób, w jaki osoby dojeżdżające do pracy płacą za przejazdy.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *