Minister Turystyki, Sztuki i Kultury Malezji Tiong King Sing był gospodarzem wieczoru dla zagranicznych dyplomatów w Malezji.

W spotkaniu wzięli udział Wysocy Komisarze i Ambasadorzy reprezentujący 63 kraje. Obecni byli także Sekretarz Generalny Ministerstwa Turystyki, Sztuki i Kultury Malezji, Datuk Hajah Saraya Arbi oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Oprócz prezentacji kuchni malezyjskiej, wydarzenie zawierało również elementy sztuki i kultury Malezji, takie jak gra na tradycyjnych malezyjskich instrumentach muzycznych.

– Jestem bardzo wdzięczny, że mogę spotkać się tyloma wspaniałymi gośćmi. Mam nadzieję, że ten wieczór pozwoli wspólnie pracować nad dalszym wzmacnianiem naszej współpracy w zakresie marketingu i promocji oferty turystycznej naszego kraju na świecie, zwłaszcza w ramach przygotowań do Roku Wizyt w Malezji (VMY) w 2025 – powiedział Tiong King Sing .

W 2022 roku Malezja z powodzeniem odnotowała 10,07 miliona międzynarodowych przyjazdów turystycznych, z wpływami z turystyki w wysokości 28,2 miliarda RM. W tym roku Malezja planuje przyjąć 16,1 miliona turystów i wygenerować wpływy z turystyki w wysokości 49,2 miliarda RM.

Idąc dalej, w oczekiwaniu na VMY 2025, Malezja przewiduje łącznie 23,5 miliona przyjazdów turystów z 76,8 miliardami RM wpływów z turystyki.

Categories: Aktualności

1 Comment

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *