Zaniepokojone niskimi standardami w branży hotelarskiej, Ministerstwo Turystyki Malezji wezwało hotele do modernizacji obiektów, podniesienia poziomu warunków sanitarnych oraz poprawy jakości usług.

Malezyjski minister turystyki Tiong King Siong powiedział, że od stycznia do kwietnia ministerstwo otrzymało znacznie więcej skarg związanych z hotelami od turystów – w porównaniu z zaledwie trzema skargami w zeszłym roku – i wszystkie dotyczyły standardów usług hotelowych.

Otrzymane skargi były związane przed wszystkim z rozczarowaniem turystów stanem lokali w porównaniu z otrzymanymi wcześniej reklamami obiektów czy niską jakością usług świadczonych przez personel hotelu.

Tiong powiedział, że zaproponuje premierowi Anwarowi Ibrahimowi, który jest także ministrem finansów, zasilenie funduszy do banków komercyjnych, aby hotelarze mogli uzyskać niskooprocentowane pożyczki na modernizację hoteli. Aby rozwiązać problem hotelarzy, którzy nie są w stanie zabezpieczyć kredytów, wezwał również banki komercyjne do złagodzenia warunków udzielania pożyczek.

Tiong podkreślił, że ministerstwo poważnie traktuje wszystkie skargi związane z branżą hotelarską i stwierdził, że posunie się nawet do obniżenia oceny hoteli, które nie spełniają oczekiwań.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *