Ministerstwo Turystyki, Sztuki i Kultury Malezji, reprezentowane przez Tourism Malaysia, po raz kolejny uczestniczy w wiodących na świecie targach turystycznych ITB Berlin. Malezja po raz 51 bierze udział w tym wydarzeniu, co stanowi dowód ciągłego zaangażowania na rynku europejskim.

Tegorocznej delegacji Malezji przewodniczy dr Yasmeen Yasim, Zastępca Sekretarza Generalnego ds. Turystyki, której towarzyszy Iskandar Mirza Mohd Yusof, Dyrektor Wydziału Promocji Międzynarodowej (Ameryka, Europa i Oceania) Tourism Malaysia. W sumie delegacja składa się z 61 uczestników reprezentujących 38 organizacji, w tym 7 krajowych izb turystyki, 15 touroperatorów, 14 hoteli i kurortów oraz jedne podmiot świadczący usługi związane z turystyką.

Pawilon Malezji o powierzchni 504 metrów kwadratowych został oficjalnie otwarty przez Ambasador Malezji w Niemczech J.E. Datin Paduka Adina Kamarudin. Stoisko na celu zaprezentowanie najlepszych produktów turystycznych, miejsc docelowych i usług w Malezji.

Podobnie jak w poprzednich latach, wydarzenie służy uczestnikom jako platforma do nawiązywania kontaktów i odkrywania możliwości współpracy z graczami z branży na rynku niemieckim i europejskim, umożliwiając jednocześnie Malezji wzmocnienie jej globalnej obecności i promocję 2026 roku pod hasłem Visit Malaysia.

Podczas targów zaprezentowano pakiety przygotowane dla gości odwiedzających Malezję. Były to pakiety archeologiczne i geoturystyczne Pulau Pinang i Kedah, pakiet turystyczny Perlis Eco, pakiet “Zanurz się w niewyobrażalne” oraz pakiet Geopark w delcie Sarawak. Wszystkie one oferują podróżnym wciągające doświadczenia, które dopasowują się do celów Malezji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W 2023 r. Malezja odnotowała łącznie 20,1 mln międzynarodowych przyjazdów turystów i ok. 360 mln dolarów przychodów z turystyki, co przekroczyło zakładany cel wynoszący 16,1 mln przyjazdów. W tym roku Malezja zamierza pozyskać 27,3 miliona przyjazdów, osiągając przychody z turystyki w wysokości 500 mln dolarów.

Categories: Aktualności

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *